top of page

Aplinka

Vieta:

Radviliškis, Šiauliai

Laikotarpis:

 

2016 m. spalis - 2017 m. kovas

Komanda:

 

Ala Beliajeva

Nadežda Bessarab

Indrė Augutienė

 

Prie mokymosi proceso taip pat prisidėjo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokytojai

Organizacijos:

 

Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos klubas “Tolerancija”

Šiaulių “Santarvės” gimnazija

Pasaulio piliečių akademija

Mokymo(si) procesas:

 

Globali laboratorija, vykusi Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje ir Šiaulių “Santarvės” gimnazijoje, buvo skirta didinti šiose mokyklose besimokančio jaunimo suvokimą apie aplinkai poveikį darančius globalius reiškinius, plėtoti jų gebėjimus suprasti šių reiškinių svarbą, priežastis, pasekmes ir savo kaip pasaulio piliečių vaidmenį, sprendžiant globalias aplinkos problemas.

Globali laboratorija prasidėjo bendra jaunimo išvyka į Kėdainius, kur jie turėjo galimybę tyrinėti ir rasti asmenines sąsajas su juos supančia aplinka.

Tolesnės globalios laboratorijos veiklos buvo įtrauktos į Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje organizuojamos konferencijos „Tarpkultūrinis dialogas“ programą. Jos metu jaunieji projekto dalyviai dalyvavo interaktyvioje simuliacijoje „Pasaulis, kuriame aš gyvenu“, kurios pagalba turėjo galimybę giliau pažinti pasaulines lygybės, teisingumo, gerovės, prieigos prie maisto ir vandens bei kitas problemas. Simuliacijos pabaigoje jos dalyviai taip pat turėjo galimybę pristatyti savo idėjas, kaip jie asmeniškai galėtų prisidėti prie aukščiau įvardytų problemų sprendimo.

Tolesnė globalios laboratorijos veiklos metu projekte dalyvaujantis jaunimas mažose grupelėse turėjo galimybę giliau pažvelgti į su aplinka susijusias globalias problemas, panagrinėti jų priežastis ir pasekmes bei ieškoti šių problemų sprendimų. Visas savo mintis jie sudėjo į asmeninius vitražus „Mano svajonių medis“, kurie vėliau buvo išeksponuoti Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje.

Tolimesnės globaliosios laboratorijos veiklos buvo įgyvendinamos atskirai kiekvienoje mokykloje. Jų metu projekto dalyviai planavo ir įgyvendino pilietines veiklas bei iniciatyvas, kuriomis jie siekė atkreipti dėmesį į globalias aplinkos užterštumo problemas.

Paskutinė globaliosios laboratorijos veikla vėl subūrė dalyvius į bendrą grupę, kur jie turėjo galimybę prisiminti ir į(si)vertinti kartu nueitą mokymosi kelią, pasidalinti savo įspūdžiais ir mokymosi pasiekimais.

 

Rezultatai, dalyvių pasiekimai:​

Globali laboratorija “Aplinka” padėjo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos ir Šiaulių “Santarvės” gimnazijos mokiniams sustiprinti jų globaliojo pilietiškumo kompetencijas, leisiančias ateityje aktyviai prisidėti prie darnesnio pasaulio kūrimo. Mokymosi proceso metu jie geriau pažino su aplinka susijusias globalias problemas ir jų sąsajas žmonėmis ir vietomis iš kitų pasaulio kampelių, taip pat ryšį su kitais pasauliniais iššūkiais. Globaliosios laboratorijos pabaigoje jaunimas taip pat demonstravo didesnę pagarbą ir pareigą kurti gražesnę aplinką, atskleidė savo kūrybiškumą.  

Globali laboratorija taip pat padėjo joje dalyvavusiems jauniems žmonėms sustiprinti jų bendravimo, bendradarbiavimo ir aktyvaus dalyvavimo gebėjimus. Dalyviai ypač palankiai įvertino galimybę mokymosi proceso metu bendradarbiauti su savo bendraamžiais iš kito miesto, kas padėjo jiems įveikti savo baimes bendradarbiauti ir veikti su jiems nepažįstamais asmenimis.

Akimirkos

Dalyvių atsiliepimai:

Aš išmokau, kad nereikia bijoti draugauti su kitų miestų vaikais...

Globaliosios laboratorijos dalyvis (-ė)

Neilgai, bet kalbėjau su vaikais. Kas nustebino: žinoma, paklausiau, ar patiko renginys. Na, dažniausiai jie sako “Taip". O dabar net to žodžio neištarė. Tik iškart sužibo akutės (lyg žmogus atsibudo ir nustebo) ir tokie prasmingi galvos linkčiojimai, arba "aha". Prieš kitus (pastebėjau) jaučiasi didvyriais, noriai rodo savo darbus, pasakoja kitiems. O kiti klausosi ir pavydi: “ir aš noriu”...

Globaliosios laboratorijos moderatorė

Please reload

bottom of page